Widok zawartości stron Widok zawartości stron

EFOL XXIV

Mistrzostwa Europy Leśników w Biegu na Orientację – Litwa, Birsztany

1-5 sierpnia 2017 r.

 

Pracownicy naszego Biura Jarosław Lickiewicz i Piotr Pawłowicz zostali powołani do Honorowej Reprezentacji Leśników Polski na XXIV Mistrzostwa Europy Leśników EFOL 2017 w dniach 1-5 sierpnia 2017 r. Birstonas na Litwie.

Zawody odbywały się na terenie ośrodka sanatoryjno – wypoczynkowego w Birsztanach i okolicznych lasach, w zakolach rz. Niemen.

Bieg sprinterski był różnorodny, o dobrej nawierzchni do biegania, urozmaicony szczegółami (min. jeden z pkt. znajdował się w tężni) po okolicznych parkach, wokół centrum zawodów, które znajdowało się w Hotelu SPA EGLES. Podczas biegu zaczął padać deszcz, ale to zupełnie orientalistom nie przeszkadzało. Drugi dzień zawodów był o wiele trudniejszy terenowo. Gęsty las, podmokły miejscami teren, słaba widoczność i przebieżność. Teren bardzo piękny i urozmaicony, każdy mógł się wykazać na swojej ulubionej trasie. Upał doskwierał, ale gospodarze zadbali o wodę i batonik energetyczny dla każdego zawodnika.

Białostoccy urządzeniowcy ukończyli biegi z bardzo dobrymi lokatami (poczatek drugiej dziesiątki). Dokładne dane są podane na stronie Ogólnopolskiego Komitetu Organizacyjnego Biegów na Orientację

 http://www.okobnol.lasy.gov.pl/me2017

Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych udanych startów.

Tekst i fotografie: Mirosława Lickiewicz